This page will print best in Landscape.
last year   last month   next month   next year
Jan   Feb   Mar   Apr   May   Jun   Jul   Aug   Sep   Oct   Nov   Dec
November 2023
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
      1

9:30am-11:00am Michele Hartzler

11:00am-12:30pm Warners

2:00pm-4:00pm Kathy Stepp

8:30pm Move agility equip & start cleaning for Trial

2

No Classes - Cleaning Building for Trial

3

UKC Obedience Trial

4

UKC Obedience Trial

5

UKC Obedience Trial

6

10:30am-12:00pm Warners

12:00pm-1:30pm Michele Hartzler

4:00pm-5:30pm Ganzeveld

6:00pm-7:30pm Skills NW3/Elite

7

9:30am-11:00am Michele Hartzler

11:00am-1:00pm Kathy Davidson

6:45pm-7:45pm Begin Obed

8:00pm-9:00pm Adv'd Begin

8

11:00am-12:00pm Warners

6:30pm-8:00pm Agility Open Workout

9

8:30am-10:30am Drop in rally

10:30a-12:00p Drop in obed

2:00pm-4:00pm Kathy Stepp

5:30pm-6:30pm Beginning

7:30pm-8:30pm Beginning 2B

10

7:30am-9:30am Vacuuming

9:30am-10:30am Robin Morris

11:00am-1:00pm Betty Hruska

5:00pm-6:00pm Carol Kendle

6:00pm-8:00pm Obedience Open Workout

11

10:00am-12:00pm Ganzeveld

3:00pm-5:00pm Aria Andrews

12

9:00am-11:00am Diane Eastman

11:00am-12:00pm Open Conformation

4:00pm-5:00pm Carol Kendle

13

9:30am-11:00am Michele Hartzler

5:00pm Building Cleaning

7:00pm Monthly Meeting

14

9:00am-10:30am Warners

5:00pm-6:00pm Comp Obed Skills

6:15pm-7:15pm Begin Obed

7:30pm-8:30pm Adv'd Begin

15

1:00pm-3:00pm Michele Hartzler

5:00pm-6:00pm Carol Kendle

6:30pm-8:00pm Agility Open Workout

16

8:30am-10:30am Drop in rally

10:30a-12:00p Drop in obed

5:30pm-6:30pm Beginning

7:30pm-8:30pm Beginning 2B

17

7:30am-9:30am Vacuuming

11:00am-1:00pm Betty Hruska

1:00pm-2:30pm Michele Hartzler

5:00pm-6:00pm Carol Kendle

6:00pm-8:00pm Obedience Open Workout

18

3:00pm-4:00pm Michele Hartzler

NADAC Agility Trial QCDC

19

2:00pm-4:00pm Sheryl McCormick

4:00pm-5:00pm Carol Kendle

NADAC Agility Trial QCDC

20

9:00am-11:00am Diane Eastman

11:00am-12:30pm Michele Hartzler

6:00pm-7:30pm Skills NW3/Elite

21

9:00am-10:00am Warner

11:00am-1:00pm Kathy Davidson

1:00pm-2:30pm Michele Hartzler

3:00pm-5:00pm Liz Drexler

5:00pm-6:00pm Comp Obed Skills

6:15pm-7:15pm Beginner Obed

7:30pm-8:30pm Adv'd Begin

22

7:30am-9:30am Vacuuming

9:30am-10:30am Warner

10:30am-12:00pm Michele Hartzler

12:30pm-2:30pm Ganzevelds

5:00pm-6:00pm Carol Kendle

6:30pm-8:00pm Agility Open Workout

23

9:00am-11:00am Sheryl McCormick

11:30am-1:00pm Lou Ann O'Malley

1:00pm-2:30pm Michele Hartzler

Thanksgiving

24

9:00am-11:00am Michele Hartzler

2:00pm-4:00pm Ganzeveld

4:00pm-6:00pm Carol Kendle

6:00pm-8:00pm Obedience Open Workout

25

10:00am-11:30am Lou Ann O'Malley

1:30pm-3:30pm Sheryl McCormick

26

9:00am-11:00am Sheryl McCormick

1:00pm-2:00pm Carol Kendle

27

9:00am-10:30am Lou Ann O'Malley

2:00pm-4:00pm Ed Railsback

6:00pm-7:30pm Skills NW3/Elite

28

11:00am-1:00pm Kathy Davidson

1:00pm-2:00pm Carol Kendle

3:00pm-5:00pm Liz Drexler

5:00pm-6:00pm Comp Obed Skills

6:15pm-7:15pm Beginner Obed

7:30pm-8:30pm Adv'd Begin

29

10:00am-11:30am Warners

6:30pm-8:00pm Agility Open Workout

30

8:30am-10:30am Drop in rally

10:30a-12:00p Drop in obed

3:00pm-4:00pm Michele Hartzler

5:30pm-6:30pm Beginning

7:00pm-8:00pm Beginning 3

   
Printed Apr 24, 2024 01:23 PM
Copyright © 2024 4RK9s, Inc.
All Rights Reserved.